Ocena zdolności motorycznych

 

 

Prawidłowa ocena stanu przygotowania motorycznego w sportach indywidualnych oraz zespołowych jest fundamentem do pracy nad rozwojem zdolności motorycznych zawodników. Sport Control oferuje szereg możliwości jej realizacji.

Po analizie potrzeb przygotujemy propozycję doboru najbardziej optymalnego pakietu testów i dostosujemy się do miejsca oraz czasu ich wykonania (większość sprzętu jakim dysponujemy ma mobilny charakter):

 
TESTY SZYBKOŚCIOWE
Dzięki technologi Fusion Sport, oferujemy nieograniczone warianty oceny m. in. szybkości lokomocyjnej, zwinności lub szybkości reakcji. SMARTSPEED to najbardziej zaawansowany system do pomiarów, diagnostyki i treningu zawodników na świecie. Może być wykorzystany w praktycznie każdej dyscyplinie sportu.

TESTY WYDOLNOŚCIOWE
Pozwalają ocenić stan przygotowania organizmu oraz wyznaczyć progi przemian metabolicznych i strefy intensywności treningowych. Umożliwiamy realizację testów laboratoryjnych oraz terenowych. W zależności od specyfiki uprawianej dyscypliny sportowej - zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie, dopasowane do Twoich wymagań. Dzięki współpracy z profesjonalnym laboratorium LABOmed, które regularnie bada m. in. drużyny ekstraklasy w piłce nożnej, gwarantujemy najwyższą jakość i rzetelność realizacji testów.

TESTY MOCY
Umożliwiamy sprawdzenie parametrów mocy w kontekście wymagań dyscypliny sportowej - zarówno w formie biegowej jak również z wykorzystaniem specjalistycznej platformy SMARTjump do pomiaru mocy wyskoku.

TESTY FUNKCJONALNE
Ocena fundamentalnych wzorców ruchowych pozwala zidentyfikować asymetrie i ograniczenia w naszym układzie ruchu. W celu oceny prawdopodobieństwa wystąpienia oraz profilaktyki urazów proponujemy odpowiednią baterię testów realizowaną przez fizjoterapeutę. Są one rejestrowane przez kamerę i poddawane analizie w celu wskazania ograniczeń i asymetrii w naszym układzie ruchu.

DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA
Laboratoryjne badania krwi są dobrym sposobem kontrolowania procesu treningu, z kolei profilaktyczne badania krwi powinno się wykonywać raz w roku – w większości przypadków daje to możliwość wczesnego wykrycia niepokojących procesów zachodzących w organizmie. Dzięki współpracy z laboratorium LABOmed oferujemy możliwość realizacji badań w zakresie morfologii, biochemii, diagnostyki hormonalnej oraz szeregu innych.

KONTAKT: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel. 509 988 456